Krišna je Zem

Mier bude, keď si uvedomíme, čo máme spoločné, keď sa zhodneme na spoločnom obraze – potom si prestaneme obrazy vzájomne vnucovať, nútiť si predstavy, poriadky, ideológie… Či zbožňuješ peniaze, či psíka či čokoľvek iné – to je ten obraz, ktorý tvoríš – je to viera, je to budúcnosť, ktorú si vytváraš. To, čo by sme mali mať spoločné, to nie je boh… Boh nejestvuje, boh je len predstava. Predstava je možná budúcnosť.

Nie boh je to, čo máme spoločné, ale Zem. Až keď si uvedomíme, že stojíme na jednej Zemi, potom môžme nájsť cesty k spoločnému obrazu – k skutočnému, pravdivému Bohu, takému, ktorý je za jedno s obrazom zdravej Zeme. K obrazu zdravého Teba, ktorý si jej vedomou súčasťou…

Naša Zem bola znásilnená, ponížená, otrávená, zohavená, zhnusená, naša milovaná milostivá Veľká Matka, bola vypudená z nášho vedomia. Tvoja Milá Duša bola vytesnaná akože bohmi, bola popretá ideológiami, ktoré ľudia začali nasledovať, posadnutí myšlienkami, predstavami, vierami, ktoré im boli prednejšie pred Pravdou, pred Zemou.

Z tohto úbohého rozpoloženia nás zachraňuje nový Boh, Boh, ktorý je živý a skutočný – Krišna! On je Pravda, pretože on je Milou Zemou – on je tou celou jedinou bytosťou, ktorej sme všetci súčasťou. Zem, aby sme ju v našom duchu tak pošpinenú a pošliapanú dokázali prijať, vzala na seba túto podobu.

Spoznáš ju?

Uvidíš skrze Krišnu Zem? Alebo sa z neho stane len ďalší boh?

Dokážeš sa sám otvoriť, dostatočne otvoriť svoj boľavý, jazvami zrastený cit? Rozprúdiť život? Voľne umožniť výdych, nádych, dych? Prijať vedenie, vedomie, vodu? Otvoriť sa tak, aby si skrze Obraz uvidel hĺbku, šírku? Bezodnú, večnú? Dušu vzťahov? Nás všetkých a seba samého.

Si tvorca.

  • vercarsen

    jediný pravý Pán je Ježiš Kristus. Krišna, Alah, Myrtha, Jahve, Budha sú len odvary a vysoko duchovne založení svätci. Píšeš v hádankých, buď konkrétny. Ako sa má rozprúdiť život ? Sme tvorcovia, ale čoho ?

    • Aby si dokázal poňať odpoveď na túto otázku, je potrebné pre ňu spraviť miesto. Ak už v tvojej mysli nejaká konštrukcia je, táto môže brániť tomu, aby sa tam dostala nejaká iná, ak sú v rozpore.